Tarih: 08 Nisan 2022

Gösterim: 335

Fakültemizin Akademik Başarısı

 

Fakültemizin Akademik Başarısı

Üniversitemizin bu yıl ikincisini düzenlediği Akademik Başarı Ödül Töreni Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonumuzda Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Alpaslan Serel, Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ve Prof. Dr. Celalettin Yanık, Genel Sekreterimiz Cihangir Boz ve akademik personelimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

 
Çeşitli türdeki akademik etkinliklerde başarılar gösteren akademik personelimizin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen törende, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Ödülü”, “Dünya Bilim İnsanları Ödülü (AD Scientific Index)”, “Akademik Başarı Ödülü (BANÜ-WOS)”, “Akademik Teşvik Ödülü”, “Akademik Birim Performans Ödülü”, “Proje Ödülü” ve “Patent Ödülü” olmak üzere 7 ayrı kategori belirlenerek ödül almaya hak kazanan akademisyenlere ödülleri takdim edildi. 

 

Düzenlenen törende akademisyenlerimizin bireysel olarak almış oldukları ödüllerin yanı sıra İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz “TOPLAM YAYIN SAYISINA GÖRE” En Başarılı akademik birim olarak ödül almaya hak kazandı.

Akademik Başarı Ödül Töreninde “DÜNYA BİLİM İNSANLARI” kategorisinde üniversitemizde ilk 20 akademisyen arasına giren Fakülte öğretim üyelerimiz;

Prof. Dr. Serap PALAZ ÇAKIR

Prof. Dr. Edip ÖRÜCÜ

Prof. Dr. Yılmaz BAYAR

Prof. Dr. Hasan Aydın OKUYAN

Prof. Dr. Suna KORKMAZ

Doç. Dr. Aybeniz AKDENİZ AR

Doç. Dr. Fatih YILMAZ

 

“AKADEMİK BAŞARI ÖDÜLÜ” kategorisine ise Fakültemizden

Prof. Dr. Yılmaz BAYAR

 ilk 20 akademisyen arasında yer almıştır.

 

“AKADEMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ” kategorisinde ise Fakültemizden ilk 20 akademisyen arasında;

Prof. Dr. Özcan KARAHAN

Prof. Dr. Edip ÖRÜCÜ

Prof. Dr. Yılmaz BAYAR

Prof. Dr. Ahmet Niyazi ÖZKER

Doç. Dr. Bülent ARPAT

Doç. Dr. Fatih AYHAN

Doç. Dr. Musa BAYIR ödül almıştır.

 

Ödül alan öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.