Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022

Gösterim: 12812

Dekan Mesajı

    

 Sevgili Öğrenciler;

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin en genç ve dinamik üniversitelerinden olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi aynı zamanda ülkemizin öncü eğitim kurumları arasında yerini almaktadır. Fakültemiz 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencileri ile eğitime başlamış, köklü geçmişi olan bir eğitim deneyimine sahiptir. Değişen ve gelişen bir Fakülte olarak öz görüşümüz, ulusal ve uluslararası düzeyde yetkin, saygın, öncü ve iş birliğine açık bir eğitim ve araştırma kurumu olmayı amaçlamaktadır.

Halihazırda,

  1. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,
  2. Ekonometri,
  3. İktisat,
  4. İşletme,
  5. Maliye,
  6. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi,
  7. Uluslararası İlişkiler bölümlerinde eğitime devam edilmektedir. Bu alanlardan mezun olacak öğrencilerimizin iş yaşamına ilişkin gerek kamu gerek özel sektörde çok geniş çalışma alanı yelpazesine sahip olmaları önemli bir avantajdır.

Çalışma hayatının rekabet ortamında farklı disiplinlere yönelik nitelikli bireyler yetiştirmeyi ilke edinen üniversitemiz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren lisans ve lisansüstü bölümleri ve her biri kendi alanında uzman, nitelikli ve tecrübeli öğretim elemanı kadrosuyla eğitim vermektedir.

Fakültemizde öğrencilere hem teorik ve bilimsel bilgi hem de mesleki yeterlilikleri kazandıracak ders içerikleri ile iş öğrencilerimizi iş hayatına ve topluma donanımlı işgücü sağlanması hedeflenmiştir. Eğitim hayatı boyunca teorik ve teknik bilgi ile donatılan öğrencilerimiz bölgede bulunan paydaşlarımızla üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde bölge ve ülke ekonomisine ve üretimine katkı yapacak düzeye getirilmesi için nitelikli eğitici kadrosu ile çaba sarf edilmektedir.

 

Fakültemizde verilen ders programları ve içerikleri günümüz koşullarına uygun olarak güncellenmektedir. Ders programlarının ve içeriklerine bölüm web sayfalarından ulaşılabilme fırsatı vardır. Araştırmacı öğrencileri destekleyebilecek güçlü bir elektronik veri tabanına ve geniş kütüphane imkanı ile bilgiye kolay erişim imkanı sunulmaktadır. Yönetim kadrosu eğitimde kalite arayışlarına destek veren yönetim ve yenilikçi bakış açısına sahiptir. Öğrencilerimize ulusal ve uluslararası değişim programlarına katılarak farklı üniversitelerde öğrenci değişimi imkanı sağlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimleri desteklenmektedir.    

 

Diğer taraftan üniversitemizin bulunduğu jeopolitik konum; yakın olduğu İstanbul, Bursa, İzmir gibi metropol şehirlere ulaşım kolaylığı ile potansiyel mezunlarımızın kariyer olanakları erişebilirlikleri konusunda önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bölgedeki çok sayıda sanayi, turizm, tarım gibi sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerle mezuniyet sonrasında istihdam imkanı bulunmaktadır.

Sosyal, coğrafi, turistik ve kültürel anlamda zengin alternatifler sunan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi yakın çevresinde bulunan Gönen kaplıca turizmi, Manyas Kuş Cenneti, Kyzikos antik kenti, Kapıdağ yarımadası yürüyüş ve kamp alanının yanı sıra Erdek deniz turizm merkezleri öğrencilerin keyifle vakit geçirecekleri önemli bir merkez durumdadır.

Ayrıca üniversitemizde futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, judo gibi birbirinden farklı sportif alanlarda öğrencilerimizin yer alabileceklerdir. Bunun yanında bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklere katılabilecekleri kulüp imkanları da bulunmaktadır.

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, çalışma hayatında çok önemli görevler üstlenecek olan kademelerde çalışacak olan iletişim becerilerine sahip, sosyal sorumluluk bilinci olan, disiplinli, donanımlı, bilgili ve çok yönlü iktisatçılar, işletmeciler, yöneticiler, politikacılar yetiştirebilmek için gayret göstermektedir.

Sizleri üniversitemizi ve fakültemizi yakından tanımaya davet ediyor ve iş yaşamınıza ilişkin hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmayı sağlayacak eğitim-öğretim hayatınızda başarılar diliyorum.      

 

Prof. Dr. Serap PALAZ
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı