Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2024

Gösterim: 111

“Toplumsal Cinsiyet Rollerine Başkaldıran Kadınlar” konulu panelde İİBF Dekanımız ve ÇEEİ Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Serap PALAZ ÇAKIR moderatör ve konuşmacı olarak yer aldı.

Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet Rollerine Başkaldıran Kadınlar” konulu panelde İİBF Dekanımız ve ÇEEİ Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Serap PALAZ ÇAKIR moderatör ve konuşmacı olarak yer aldı.

Prof. Dr. Serap PALAZ ÇAKIR; 8 Mart’ın, kadın hakları açısından bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanmasını sağlayan özel bir gün olduğunun altını çizerek; çalışma hayatında toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılık, kadın gücü erkek gücü kıyası ve mesleki ayrımcılık gibi konu başlıklarını ele aldı. Türkiye’de toplumsal cinsiyete göre iş gücü ve istihdamın sektörel ve meslek gruplarına göre dağılımı ile Türkiye aile yapısı istatistikleri hakkında bilgilendirmede bulunan Prof. Dr. Serap PALAZ ÇAKIR; sunumuna “Bayan Değil Kadın!” vurgusu ile son verdi.

Toplumda “erkek işi” olarak nitelendirilen işlerde çalışan kadınların, deneyimlerini Prof. Dr. Serap PALAZ ÇAKIR moderatörlüğünde katılımcılara aktardıkları panel oldukça keyifli geçti.


Fotoğraflar