Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2022

Gösterim: 1428

Fakültemizin 2022 Yılı Mezuniyet Töreni Coşkusuyla Gerçekleşti

Fakültemizin iki yıldır Covid-19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen mezuniyet töreni 2 Temmuz Cumartesi günü saat 18.00’da Rektörlüğümüzün tüm akademik birimleriyle birlikte büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Bandırma 17 Eylül Stadyumunda gerçekleşen mezuniyet töreninde 2022 mezunlarının yanı sıra, mezuniyet töreni yapılamayan 2020 ve 2021 yılı mezunları da kep atma heyecanını yaşandı. Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman ÖZDEMİR’ in ev sahipliği yaptığı törene Balıkesir Valisi Hasan ŞILDAK, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğ. Gen. Selahattin Akalp, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Karesi Kaymakamı Metin ARSLANBAŞ, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Adalet Komisyon Başkanı Mehmet Tarakçı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Alpaslan Serel, Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ve Prof. Dr. Celalettin Yanık, Genel Sekreterimiz Cihangir Boz, il ve ilçe protokolü, siyasi partilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, akademik ve idari personelimiz, basın mensupları, öğrencilerimiz ve velileri katılım gösterdi. 

Tören hazırlıkları esnasında Üniversitemiz Müzik Topluluğunun müzik grubu hareketli ve eğlenceli şarkılarıyla öğrencilerimiz ve misafirlerimize müzik ziyafeti sundular. Bayrak ve flama eşliğinde mezun öğrencilerimizin tören geçişleri ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından halk oyunu gösterileri ile devam etti. Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi.  Açılış konuşmasının ardından gerçekleşen protokol konuşmalarında sırasıyla Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak birer konuşma yaparak mezuniyet töreniyle ilgili duygu ve görüşlerini ifade ettiler. Konuşmalardan sonra Üniversitemizi ve Fakültemizi derece ile bitiren öğrencilerimizin tüm mezun öğrencilerimiz adına kütüğe plaket çakma seremonisi gerçekleştirildi.

Fakültemiz programlarında dereceye giren öğrencilerimize ödül ve plaket takdim törenine geçildi. 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim-öğretim yıllarında Üniversitemizi birincilikle tamamlayan öğrenciler plaket ve ödüllerini Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın elinden alırken ikincilik plaketleri ve ödüller Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından, üçüncülük plaketleri ve ödülleri ise 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selahattin Akalp tarafından takdim edildi.

 

2020-2021 Eğitim öğretim Yılını Üniversite İkincisi olarak tamamlayan İşletme Bölümü öğreticisi Aydın DEVİREN’e  Plaket ve ödüllü Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından, 3. Olarak tamamlayan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencisi Meyra Nur ŞEN’e  plaket ve ödülünü ise ise 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selahattin Akalp tarafından takdim edildi.

 

Plaket ve ödül takdimlerinin ardından dekanımız Prof. Dr. Serap Palaz ÇAKIR, dekan yardımcılarımız, bölüm başkanlarımız, öğretim üyelerimiz, akademik ve idari personeli mezuniyet belgelerini takdim etmek üzere öğrencilerimizin bulunduğu alana geçtiler. Belgeler takdim edildikten sonra tüm öğrencilerimizin mezuniyet belgelerini havaya kaldırdığı güzel bir hatıra fotoğrafı çekildi. Çok yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleşen mezuniyet törenimiz kep atma alanında. Bir araya gelen mezun öğrencilerimizin, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in geri sayımı ve müzik eşliğinde heyecanla keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu. Yüzlerce kepin havada süzüldüğü bu güzel an fotoğraf ve video çekimleriyle ölümsüzleştirildi.  Bölüm ve programlarını başarıyla tamamlayan, meslek yaşamlarına başlayacak olan sevgili mezun öğrencilerimizi tebrik ediyor, her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyoruz.