Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019

Gösterim: 2146

Değişim Programları

ERASMUS

Erasmus öğrenim hareketliliği, yükseköğretim kurumu öğrencilerinin bir akademik yıl içerisinde eğitimlerinin bir veya iki dönemini Avrupa Birliği üyesi bir ülkede anlaşmalı bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirmesidir.

 

FARABİ

"Farabi Değişim Programı" olarak adlandırılan “Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı”, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimini içermektedir.

 

 MEVLANA

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan bir programdır.

Mevlana değişim programı diğer değişim programlarından farklı olarak, coğrafi bölge ayrımı yapmaksızın dünyadaki tüm yükseköğretim kurumlarını kapsamaktadır.

 

Uluslararası İlişkiler Bölümü FARABİ, ERASMUS ve MEVLANA gibi yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin dâhil olduğu değişim programları sunmaktadır. Değişim programlarının koordinatör bilgileri ve e-posta adresleri aşağıda yer almaktadır.

 

ERASMUS KOORDİNATÖRÜ

Dr. Öğr. Üyesi Hanefi Yazıcı

hyazici@bandirma.edu.tr

 

FARABİ KOORDİNATÖRÜ

Dr. Öğr. Üyesi Hanefi Yazıcı

hyazici@bandirma.edu.tr

 

MEVLANA KOORDİNATÖRÜ

Dr. Öğr Üyesi Zeynep Arıöz

zarioz@bandirma.edu.tr