Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021

Gösterim: 1980

Değişim Programları

ERASMUS

Erasmus öğrenim hareketliliği, yükseköğretim kurumu öğrencilerinin bir akademik yıl içerisinde eğitimlerinin bir veya iki dönemini Avrupa Birliği üyesi bir ülkede anlaşmalı bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirmesidir.

 

FARABİ

"Farabi Değişim Programı" olarak adlandırılan “Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı”, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimini içermektedir.

 

 MEVLANA

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan bir programdır. Mevlana değişim programı diğer değişim programlarından farklı olarak, coğrafi bölge ayrımı yapmaksızın dünyadaki tüm yükseköğretim kurumlarını kapsamaktadır.

 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü FARABİ, ERASMUS ve MEVLANA gibi yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin dâhil olduğu değişim programları sunmaktadır. Değişim programlarının koordinatör bilgileri ve e-posta adresleri aşağıda yer almaktadır.

 

ERASMUS KOORDİNATÖRÜ

ARŞ. GÖR. SİNEM ATAY

E-Posta: satay@bandirma.edu.tr

Tel.: +90 266 606 2586

Dahili: 2586

 

FARABİ KOORDİNATÖRÜ

PROF. DR. RIZA ARSLAN

E-Posta: rarslan@bandirma.edu.tr

Tel.: +90 266 606 2507

Dahili: 2507

 

MEVLANA KOORDİNATÖRÜ

Dr. Öğr. Üyesi Ersoy Kutluk

E-Posta: ekutluk@bandirma.edu.tr

Tel.: +90 266 606 2535

Dahili: 2535